Skip to main content

NEWSY
HANDLOWE

Nowy Carlsberg Pilsner 0,0% w butelce z eco rozwiązaniami.

February 2, 2022 - 11:13

Carlsberg 0%

Nowy Carlsberg Pilsner 0,0% w butelce z eco rozwiązaniami.

Carlsberg Polska proponuje nowy bezalkoholowy wariant kultowego Carlsberg Pilsner. To odpowiedź marki na rozwijający się rynek piw bezalkoholowych.

Carlsberg 0,0% to orzeźwiające piwo z chmielowymi nutami i przyjemną goryczką. Nowy wariant najlepiej serwować schłodzony, w temperaturze 6 – 8o C. Doskonale pasuje do piwnych przekąsek – orzeszków, chipsów, chudych ryb, lekkich sałatek.

Bezalkoholowa wersja Carlsberg Pilsner będzie dostępna w butelce, której  kształt nawiązuje do ponad 170-letniej tradycji. Niebieskie kolory na etykiecie to kod kolorystyczny piw bezalkoholowych. Butelka w tym kształcie została już zastosowana w alkoholowym wariancie piwa Carlsberg z zieloną etykietą. Logotyp marki nawiązuje do projektu logo Carlsberg, które w 1904 roku opracował słynny duński projektant Thorvald Bindesbøll. W opakowaniu wprowadzono kilka eko rozwiązań. Na etykietach został zastosowany granatowy  atrament z certyfikatem Cradle to CradleTM Silver. Zastosowanie certyfikowanego atramentu poprawia przydatność́ do recyklingu materiałów nim zadrukowanych. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem w butelce Carlsberg 0,0% oraz w Carlsberg Pilsner kapsel ZeroO2 , który absorbuje tlen z górnej części butelki (szyjki), co sprawia, że piwo dłużej pozostaje świeże ponieważ nie utlenia się.